Aktualności

Elektroniczna skrzynka podawcza MZDiT

Elektroniczna skrzynka podawcza

um-czestochowa

Urząd Miasta Częstochowy

bip

Biuletyn informacji publicznej

mpk

Rozkłady jazdy

Unia

Unia Europejska

Fundusze3

Fundusze Europejskie

wtorek, 18 czerwiec 2013 14:52

Nowy parking na Północy już służy mieszkańcom!

Nowy miejski parking na 60 miejsc powstał w dzielnicy Północ. Będzie służył mieszkańcom osiedla i społeczności szkoły. Inwestycja zrealizowana ze środków budżetu miasta kosztowała 240 tys. zł.

 

Parking jest zlokalizowany między budynkiem Szkoły Podstawowej nr 48 i Gimnazjum nr 3 a terenem parafii NMP Częstochowskiej. Inwestycja została wpisana do budżetu miasta 2013 i zrealizowana na zlecenie Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu przez firmę Maximus z Tarnowskich Gór w okresie od 12 marca do końca maja.

W ramach budowy powstało 60 miejsc parkingowych z płyt ażurowych, droga manewrowa z kostki granitowej (651 m kw.), chodnik z kostki brukowej (220 m kw.), 300 metrów krawężnika oraz rabatki.

Przy okazji odbioru technicznego inwestycji doszło do okolicznościowego spotkania z okazji oddania parkingu do użytku. Wzięli w nim udział m.in. prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk, miejscy radni, a także proboszcz parafii p.w. NMP Częstochowskiej ks. Ryszard Umański, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Północ” Jan Lemański i dyrektor SP nr 48 Maciej Zajęcki.

Obecni byli także przedstawiciele Rady Rodziców SP 48, Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu, a także firm mających udział w budowie parkingu (Drogbud, Maximus). Prezydent podziękował wykonawcy oraz wszystkim tym, dzięki którym doszło do budowy parkingu. Inwestycję przygotowała wstępnie grupa inicjatywna mieszkańców z udziałem proboszcza parafii, wspierana m.in. przez Spółdzielnię Mieszkaniową "Północ" i dyrekcję szkoły. Powstał projekt budowlany i uzyskano niezbędne decyzje administracyjne, a władzom miasta udało się wprowadzić zadanie do planu inwestycyjnego.

W efekcie z miejskich środków powstał parking, który już służy szkole, wiernym parafii, mieszkańcom i gościom osiedla w okolicach ul. Schillera.

Informacje o MZDiT

Przyjęcia interesantów

Utrudnienia w ruchu

Praca w MZDiT

Dokumenty do pobrania

Kontakt

Media społecznościowe

       

baner PLK na stronę MPK

Copyright MZDiT Częstochowa © 2022