Aktualności

Elektroniczna skrzynka podawcza MZDiT

Elektroniczna skrzynka podawcza

um-czestochowa

Urząd Miasta Częstochowy

bip

Biuletyn informacji publicznej

mpk

Rozkłady jazdy

Unia

Unia Europejska

Fundusze3

Fundusze Europejskie

środa, 17 lipiec 2013 14:48

W nocy z czwartku na piątek zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu w związku z budową węzła przy DK-1 (modyfikacja)

Kolejny etap prac przy węźle DK-1-al. Jana Pawła II

W związku z rozpoczęciem przez wykonawcę głównych prac przy budowie węzła DK-1-al. Jana Pawła II w Częstochowie zmianie ulega organizacja ruchu.

Do zmiany dojdzie w nocy z czwartku na piątek (18/19.07.2013r.)

 

Zasady czasowej zmiany w organizacji ruchu (modyfikacja)

 1. Na DK-1 utrzymany zostanie ruch dwoma pasami w każdym kierunku (możliwe utrudnienia)
 2. Na al. Jana Pawła II na odcinku od DK-1 do ul. Warszawskiej utrzymany zostanie ruch jednym pasem w każdym kierunku.
 3. Sygnalizacja na skrzyżowaniu DK-1 z al. Jana Pawła II zostanie wyłączona.
 4. Na skrzyżowaniu DK-1 z al. Jana Pawła II nie będzie można skręcić w lewo z DK-1 od Katowic w al. Jana Pawła II oraz z al. Jana Pawła II w kierunku Warszawy. Z al. Jana Pawła II będzie można wyjechać tylko w prawo w kierunku Katowic. Pozostawione będą prawoskręty: z DK-1 od strony południowej w ul. Drogowców oraz od strony północnej w al. Jana Pawła II. Wyjazd z ul. Drogowców na DK-1 – tylko w prawo.
 5. Wyznaczone zostają następujące objazdy (zatwierdzona nowa organizacja ruchu). Dodatkowo wskazujemy trasy alternatywne, z których użytkownicy ruchu drogowego przejeżdżający przez Częstochowę mogą skorzystać:
  • na relacji Katowice - Opole oraz Opole – Katowice – ulicami: Jagiellońska, Boh. Monte Casino, Pułaskiego, św. Kazimierza, św.Barbary;
  • na relacji Warszawa - Opole ulicami: Wojska Polskiego, Wały Dwernickiego, Dekabrystów, Okulickiego, Św. Krzysztofa, Św. Jadwigi, Główną i Przejazdową;
  • na relacji Opole – Warszawa ulicami: Przejazdową, Główną, Św. Jadwigi, Św. Krzysztofa, Okulickiego, Dekabrystów, Fieldorfa-Nila, Pileckiego, Korytarz Północny, węzeł Makuszyńkiego-DK-1;
  • do czasu otwarcia dla ruchu Korytarza Północnego przejazd na relacji Opole – Warszawa może się odbywać ulicami:Przejazdową, Główną, Św. Barbary, Św. Augustyna, Pułaskiego, Bohaterów Monte Cassino, Jagiellońską i DK-1 na północ (jak dla objazdu na kierunku Opole-Katowice). W rejonie węzła objętego inwestycją na DK-1 będą przejezdne po dwa pasy w każdym kierunku;
  • na odcinku ul. Jaskrowskiej na odcinku wzdłuż DK-1 został wprowadzony obustronny zakaz postoju i zatrzymywania.

Dodatkowo informujemy, że MZDiT prowadzi od kilku miesięcy uzgodnienia z ościennymi Zarządami Dróg Wojewódzkich i GDDKiA w Katowicach w zakresie ustalenia objazdu Częstochowy.

Przewidywany termin utrudnień – do lipca 2014r.

O ewentualnych modyfikacjach lub zmianach w powyższej organizacji ruchu będziemy informować na bieżąco w osobnych komunikatach.

Informacje o MZDiT

Przyjęcia interesantów

Utrudnienia w ruchu

Praca w MZDiT

Dokumenty do pobrania

Kontakt

Media społecznościowe

       

baner PLK na stronę MPK

Copyright MZDiT Częstochowa © 2023