Aktualności

Elektroniczna skrzynka podawcza MZDiT

Elektroniczna skrzynka podawcza

um-czestochowa

Urząd Miasta Częstochowy

bip

Biuletyn informacji publicznej

mpk

Rozkłady jazdy

Unia

Unia Europejska

Fundusze3

Fundusze Europejskie

środa, 28 sierpień 2019 15:22

Więcej aut na ulicach Częstochowy po częściowym oddaniu i trwającej budowie autostrady. Dzięki interwencji służb miejskich udało się uniknąć paraliżu!

Informujemy, że po przeprowadzonych badaniach natężenia ruchu w ciągu ul. Gościnnej, Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie stwierdził wzrost liczebności wszystkich pojazdów przemierzających DW 908 w Częstochowie w obu kierunkach o ponad 100% (z ok. 8 tys. pojazdów na dobę do ok. 18 tys. pojazdów na dobę). Współczynnik ten jest wynikiem porównania natężenia ruchu dwóch analogicznych okresów: przed otwarciem autostradowego odcinka A1 na linii Pyrzowice – Częstochowa Dźbów i po udrożnieniem dla ruchu wspomnianego fragmentu A1. Jednocześnie, dzięki interwencji prezydenta Częstochowy i służb MZDiT, doprowadzono do ograniczenia tonażowego dla aut zjeżdżających z autostrady do miasta (max 12 ton). W efekcie nie stwierdzono istotnego wzrostu ruchu aut ciężarowych na badanych punktach.

Ponadto wzmożone natężenie ruchu i związane z nimi utrudnienia w płynności ruchu zauważalne są na miejskim odcinku DK-91 (wynika to głównie z prowadzonych poza miastem prac budowlanych w ciągu DK-1 na wysokości Mykanowa). Dlatego w celu zbadania zjawiska analogiczne badania natężenia ruchu będą prowadzone przez MZDiT w ciągu ulic: Warszawskiej i Rędzińskiej. Niebawem poinformujemy o wynikach.

Z uwagi na wpływ drogowych inwestycji zewnętrznych i zadań własnych na charakter ruchu drogowego na terenie miasta z dniem 1.09.2019 r. zostaną wprowadzone korekty na kilku liniach autobusowych komunikacji miejskiej.

Szczegóły w linku http://mzd.czest.pl/publiczny-transport-zbiorowy/aktualnosci-ptz/3889-od-1-09-2019-r-zmiany-w-kursowaniu-linii-nr-01-02-03-17-24-oraz-polaczenie-linii-nr-30-i-33

Informacje o MZDiT

Przyjęcia interesantów

Utrudnienia w ruchu

Praca w MZDiT

Dokumenty do pobrania

Kontakt

Media społecznościowe

       

baner PLK na stronę MPK

Copyright MZDiT Częstochowa © 2022