Aktualności

Elektroniczna skrzynka podawcza MZDiT

Elektroniczna skrzynka podawcza

um-czestochowa

Urząd Miasta Częstochowy

bip

Biuletyn informacji publicznej

mpk

Rozkłady jazdy

Unia

Unia Europejska

Fundusze3

Fundusze Europejskie

poniedziałek, 07 październik 2019 13:52

Nowa ulica Korfantego już służy mieszkańcom i rozwojowi biznesu w Częstochowie

Po 14 miesiącach intensywnych prac budowlanych do użytku oddana została nowa ul. Korfantego w Częstochowie. Infrastruktura drogowa na odcinku 2,5 km od Ronda Szwejkowskiego do Skweru Lotników została poddana gruntownej przebudowie.

To kolejna ważna dla miasta drogowa inwestycja, którą udało się zrealizować w ramach programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie” – mówi prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk. – Z jednej strony sprzyja ona nowym inwestycjom, rozwojowi gospodarczemu i tworzeniu dobrych miejsc pracy w naszym mieście. Z drugiej – poprawia komfort i bezpieczeństwo jazdy, służy też rowerzystom wyjeżdżającym z miasta w kierunku Jury. 

Dzięki zakończeniu zadania częstochowscy kierowcy zyskali kolejny komfortowy i bezpieczny ciąg komunikacyjny, tabor firm prowadzących swoją działalność na terenach inwestycyjnych może korzystać z drogi dostosowanej do ruchu wysokotonażowego, a pasażerowie komunikacji miejskiej korzystają z nowoczesnej infrastruktury przystankowej. Zyskali także piesi i rowerzyści, do których dyspozycji został oddany ciąg pieszo – rowerowy prowadzący w kierunku granic miasta z jurajską Gminą Olsztyn. Całość została dodatkowo oświetlona energooszczędnymi lampami. Zrealizowana w ramach Programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie” inwestycja kosztowała budżet miasta 22,5 mln zł. Do końca listopada tego roku wykonawca inwestycji uzupełni jeszcze reorganizację zieleni wzdłuż ul. Korfantego. Pojawią się m.in. nowe drzewa, dzięki czemu ich liczebność wzrośnie w stosunku do czasu sprzed rozpoczęcia robót.

Zakres prac gruntownej przebudowy ul. Korfantego: długość przebudowywanego odcinka 2,5 km, wykonanie jezdni ul. Korfantego o szerokości 7 metrów, przebudowa istniejących skrzyżowań (korekta łuków i wymiana nawierzchni na wlocie), wykonanie ciągu pieszo-rowerowego po prawej stronie na całym odcinku oraz po lewej stronie do zjazdu na teren huty przed skwerem Lotników,  wykonanie odcinków ciągu pieszego w obrębie skrzyżowań i przy przystankach autobusowych, budowę miejsc parkingowych dla samochodów ciężarowych, przebudowę skweru Lotników w celu wydzielenia pętli dla zawracania autobusów, wykonanie kanalizacji deszczowej oraz budowę nowego oświetlenia.

Warto dodać, że po drugiej stronie miasta, na terenach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej na Skorkach niedawno ukończona została realizacja innej budowy drogowej infrastruktury poprawiającej obsługę terenów inwestycyjnych. Po ukończeniu budowy przedłużenia ul. Ekonomicznej sfinalizowano powstanie systemu dróg dojazdowych w obrębie wspomnianej ulicy w strefie.

 

 

Informacje o MZDiT

Przyjęcia interesantów

Utrudnienia w ruchu

Praca w MZDiT

Dokumenty do pobrania

Kontakt

Media społecznościowe

       

baner PLK na stronę MPK

Copyright MZDiT Częstochowa © 2022