Aktualności

Elektroniczna skrzynka podawcza MZDiT

Elektroniczna skrzynka podawcza

um-czestochowa

Urząd Miasta Częstochowy

bip

Biuletyn informacji publicznej

mpk

Rozkłady jazdy

Unia

Unia Europejska

Fundusze3

Fundusze Europejskie

wtorek, 22 październik 2019 13:48

Prezydent Częstochowy apeluje do wszystkich komitetów o szybkie usunięcie materiałów wyborczych z przestrzeni miejskiej

Komitety mają jeszcze trzy tygodnie na usunięcie plakatów wyborczych
z przestrzeni pasów drogowych ulic zarządzanych przez Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie. Prezydent Częstochowy apeluje o to, aby zniknęły wcześniej.

Część komitetów przystąpiła do zdejmowania materiałów wyborczych tuż po wyborczej niedzieli. Miasto, a zwłaszcza jego centrum, jest więc już w dużym stopniu oczyszczone ze śladów niedawnej kampanii przed wyborami parlamentarnymi. W wielu miejscach przy częstochowskich drogach plakaty jednak nadal wiszą.

Dlatego prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk apeluje do wszystkich komitetów wyborczych, na których ciąży obowiązek posprzątania, o sprawne ich usunięcie:

– Zbliżają się listopadowe święta: najpierw Wszystkich Świętych, później Święto Niepodległości. Dobrze i stosownie byłoby obchodzić je w Częstochowie już bez widocznych śladów kampanii wyborczej w miejskiej przestrzeni. Dlatego bardzo proszę pełnomocników komitetów wyborczych oraz te kandydatki i kandydatów, których plakaty jeszcze wiszą, o to, aby – o ile to możliwe - zniknęły one do końca października. Z góry za to dziękuję!

Po wyborach do Sejmu i Senatu RP komitety wyborcze mają - zgodnie z prawem - 30 dni od dnia wyborów na posprzątanie materiałów z przestrzeni publicznej. W tym roku, dzięki wprowadzonym regulacjom, udało się w dużym stopniu uporządkować kwestię wieszania materiałów wyborczych w pasach ulicznych. Służby miejskie sprawowały kontrolę nad wyborczym afiszowaniem, wyłapując przypadki niezgodnego z przyjętymi zasadami prowadzenia kampanii z wykorzystaniem terenów zarządzanych przez Urząd Miasta oraz Miejski Zarząd Dróg i Transportu.

Intencją obecnego apelu prezydenta miasta jest szybsze niż przewiduje prawo uprzątnięcie pozostałych jeszcze plakatów, banerów i stojaków wyborczych, tak, aby miasto było przygotowane do zbliżających się listopadowych świąt.

 

 

Informacje o MZDiT

Przyjęcia interesantów

Utrudnienia w ruchu

Praca w MZDiT

Dokumenty do pobrania

Kontakt

Media społecznościowe

       

baner PLK na stronę MPK

Copyright MZDiT Częstochowa © 2022