Aktualności

Elektroniczna skrzynka podawcza MZDiT

Elektroniczna skrzynka podawcza

um-czestochowa

Urząd Miasta Częstochowy

bip

Biuletyn informacji publicznej

mpk

Rozkłady jazdy

Unia

Unia Europejska

Fundusze3

Fundusze Europejskie

piątek, 15 listopad 2019 07:35

Imponujące tempo prac przy przebudowie mostu w ul. Zawodziańskiej - stan aktualny

Informujemy, że finalizowane są prace przy przebudowie mostu w ul. Zawodziańskiej wraz z przebudową infrastruktury drogowej w obrębie obiektu. Strategiczna inwestycja w dzielnicy Mirów realizowana w ramach programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie” zostanie odebrana z końcem listopada br. Tempo prac jest imponujące. Przypomnijmy, że umowa na budowę z wyłonionym w przetargu wykonawcą została podpisana latem tego roku. Całość będzie kosztować blisko 10,6 mln zł. Na znaczną część tej kwoty składa się dofinansowanie jakie pozyskało miasto ze środków rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa w wysokości blisko 4,44 mln zł. Wyczekujemy zakończenia wszystkich prac budowlanych i zgłoszenia gotowości do odbioru przez wykonawcę. Do tego czasu w obrębie placu budowy obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu, a teren budowy omijamy objazdami.

Zakres prac przy moście w ul. Zawodziańskiej obejmował i obejmuje m.in.: prace rozbiórkowe, wzmocnienie konstrukcji obiektu, reprofilację płyty, zabezpieczenie podpór, wykonanie nowej hydroizolacji, zabezpieczenie sieci i położenie nowej nawierzchni. Prace zwieńczy instalacja nowych barier i balustrady.

Nowe oblicze zyskuje także sama ul. Zawodziańska w obrębie mostu. Realizowana jest bowiem budowa: jezdni asfaltowej o szerokości 6 m, chodnika i kilkunastu zjazdów z kostki granitowej. Zbudowane zostaną skrzyżowania ul. Zawodziańskiej z ulicami: Mstowską i Mączną oraz przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu z ul. Mstowską.

Przebudowywana jest także infrastruktura podziemna. Zlecono wybudowanie nowej kanalizacji deszczowej w ul. Zawodziańskiej (ok. 700m) z wylotem do rzeki Warty. Przebudowane i zabezpieczone będą sieci: gazowe i wodociągowe. Wybudowane zostaną przyłącza kanalizacji sanitarnej, a ulica zyska także nowe oświetlenie. Ulicę czeka także budowa kanału technologicznego wraz ze studniami, przebudowa siecielektroenergetycznych oraz teletechnicznych. Gruntownej reorganizacji zostanie poddana zieleń - nasadzone będą nowe krzewy, drzewa, a ponad 5 tys. metrów kwadratowych terenu zostanie obsianych trawą.

Zmieniamy drogowe oblicze Częstochowy dla Was!

 

 

 

 

Informacje o MZDiT

Przyjęcia interesantów

Utrudnienia w ruchu

Praca w MZDiT

Dokumenty do pobrania

Kontakt

Media społecznościowe

       

baner PLK na stronę MPK

Copyright MZDiT Częstochowa © 2022