Aktualności

Elektroniczna skrzynka podawcza MZDiT

Elektroniczna skrzynka podawcza

um-czestochowa

Urząd Miasta Częstochowy

bip

Biuletyn informacji publicznej

mpk

Rozkłady jazdy

Unia

Unia Europejska

Fundusze3

Fundusze Europejskie

czwartek, 28 listopad 2019 12:51

Początek strategicznej inwestycji drogowej na Stradomiu. Wizyta prezydenta miasta na placu budowy

W ramach programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie” rozpoczęła się inwestycja drogowa związana z rozbudową ulicy Artyleryjskiej i ul. Kościelnej na odcinku od ul. Matejki do przedłużenia ulicy Jagiellońskiej do ul. Kościelnej. Zadanie wartości blisko 6,5 mln zł potrwa do listopada przyszłego roku.

Modernizowany odcinek ma długość ponad 1,1 km. Część drogowa obejmuje wykonanie jezdni ul. Artyleryjskiej i ul. Kościelnej oraz przebudowę skrzyżowań z korektą łuków i wymianą nawierzchni na wlotach (z wyłączeniem skrzyżowań ul. Artyleryjskiej z ul. Komandorską i z ul. Oficerską). W ciągu ul. Artyleryjskiej powstaną obustronne odcinki piesze, a istniejący będzie przebudowany. Jednostronny ciąg pieszy w ul. Kościelnej także czeka przebudowa. Część drogową dopełni m.in. wykonanie oznakowania oraz obsianie skarp i nasadzenia zieleni.

Modernizacja ul. Artyleryjskiej ma także swoją część sanitarną – z przebudową kanalizacji deszczowej i wodociągu od ul. Matejki do ul. Oficerskiej.

Planowany termin zakończenia wszystkich prac związanych z inwestycją, na którą udało się zdobyć dofinansowanie z ministerialnego Funduszu Dróg Samorządowych, to listopad przyszłego roku. Wyłonionym w przetargu wykonawcą prac jest spółka Bitum z Lublińca. Koszt zadania to blisko 6,5 mln zł (z czego dofinansowanie ma wynieść ok. 2,6 mln zł). Prace rozpoczęły się w ul. Kościelnej, w związku z czym wyłączony z ruchu jest odcinek Kościelnej między ul. Jagiellońską a Artyleryjską. O szczegółach aktualnej organizacji ruchu w obrębie placu budowy informowaliśmy w linku http://mzd.czest.pl/utrudnienia-w-ruchu-mzdit/4014-budowa-ul-artyleryjskiej

Na placu rozpoczętej niedawno budowy w środę pojawił się prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk w towarzystwie m.in. zastępcy dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu, Piotra Kurkowskiego i przedstawicieli wykonawcy.

 

 

 

 

 

 

Informacje o MZDiT

Przyjęcia interesantów

Utrudnienia w ruchu

Praca w MZDiT

Dokumenty do pobrania

Kontakt

Media społecznościowe

       

baner PLK na stronę MPK

Copyright MZDiT Częstochowa © 2022