Aktualności

Elektroniczna skrzynka podawcza MZDiT

Elektroniczna skrzynka podawcza

um-czestochowa

Urząd Miasta Częstochowy

bip

Biuletyn informacji publicznej

mpk

Rozkłady jazdy

Unia

Unia Europejska

Fundusze3

Fundusze Europejskie

wtorek, 21 styczeń 2020 13:11

Kilkanaście drogowych remontów lokalnych w mieście na przełomie roku

W efekcie realizacji prac budowlanych rozpoczętych w części pod koniec roku, w pierwszych miesiącach 2020 roku nową nawierzchnię asfaltową zyska kilkanaście ulic na terenie całego miasta. Remonty realizowane w ramach programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie” są możliwe dzięki wygospodarowaniu środków jeszcze w zeszłorocznym budżecie, których wydatkowanie w znacznej części zostało prolongowane na rok kolejny. Nacisk w doborze ulic przeznaczonych do wymiany nawierzchni został położony przede wszystkim na drogi dojazdowe do głównych arterii dzielnicowych, w tym te, po których kursują autobusy komunikacji miejskiej. Pracami objęte zostaną także odcinki ulic pozostałe dotychczas poza granicami dużych zadań łączące zrealizowane już inwestycje drogowe. Miasto wzbogaci się także o nowe miejsca parkingowe i postojowe dla taxi.

- Wiem, że drogowych potrzeb w poszczególnych dzielnicach jest ciągle dużo. Dlatego cieszę się, że mimo trudności finansowych, z jakimi się borykają się obecnie samorządy, w tym także Częstochowa, wygospodarowaliśmy środki na poprawę komfortu poruszania się po kilkunastu odcinkach dróg lokalnych. W ramach programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie” w tym roku rozpoczniemy realizację kolejnych strategicznych inwestycji drogowych, jak przebudowa DK-1 czy DK-46. Nie zapominamy jednak także o sukcesywnej poprawie stanu dróg dzielnicowych. Jeżeli pojawią się w MZDiT oszczędności, będziemy chcieli je w miarę możliwości wykorzystać w podobny jak obecnie sposób, zwiększając efektywność corocznego programu budowy i przebudowy dróg lokalnych  – mówi prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk.

Wymiana nawierzchni zakończyła się już na ulicach:

  • Ostrej (Ostatni Grosz)
  • Welońskiego (Wyczerpy - Aniołów)
  • Fiołkowej (Kiedrzyn)

Najpóźniej do połowy maja 2020 roku natomiast prace remontowe zostaną przeprowadzone na ulicach:

  • Podhalańskiej (Lisiniec)
  • Turystycznej (Mirów)
  • Łosiowej (Dźbów)
  • Solnej (Wyczerpy – Aniołów)
  • Sojczyńskiego – Warszyca (Północ) – odcinek od ul. Pileckiego do ul. Hausbrandta

W tym samym terminie nawierzchnia zostanie wymieniona także na ul.:

  • Wilsona (Śródmieście) – na odcinku od ul. Garibaldiego do al. NMP
  • Bohaterów Monte Cassino (Trzech Wieszczów) – na odcinku od ul. Goszczyńskiego do nowej nawierzchni w kierunku centrum na obu jezdniach

Ponadto zrealizowana zostanie budowa miejsc parkingowych przy ul. Piastowskiej wraz z postojem Taxi (Stradom).

Wymienione zadania kosztować będą łącznie blisko 2,1 mln zł ze środków budżetu miasta. Na wszystkie prace zostały już podpisane umowy. O utrudnianych wynikających z realizacji prac będziemy informowali na bieżąco.

 

 

 

 

 

Informacje o MZDiT

Przyjęcia interesantów

Utrudnienia w ruchu

Praca w MZDiT

Dokumenty do pobrania

Kontakt

Media społecznościowe

       

baner PLK na stronę MPK

Copyright MZDiT Częstochowa © 2022