Aktualności

Elektroniczna skrzynka podawcza MZDiT

Elektroniczna skrzynka podawcza

um-czestochowa

Urząd Miasta Częstochowy

bip

Biuletyn informacji publicznej

mpk

Rozkłady jazdy

Unia

Unia Europejska

Fundusze3

Fundusze Europejskie

środa, 29 kwiecień 2020 13:22

Wracają kontrole w strefie parkowania. Dezynfekcja, nowe regulacje i udogodnienia

Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie informuje, że w związku ze stopniowym znoszeniem rządowych ograniczeń przemieszczania się, od 4 maja (poniedziałek) wracają kontrole terenowe w Strefie Płatnego Parkowania na terenie naszego miasta. W związku z tym ponowne, powszechne użytkowanie 119 parkomatów poprzedzi dezynfekcja ich powierzchni. Proces ten będzie zresztą powtarzany cyklicznie by zachować możliwie najwyższą sterylność infrastruktury parkingowej obsługującej mieszkańców.

Przypominamy, że częstochowska Strefa Płatnego Parkowania działa od niedawna według uaktualnionych regulacji wprowadzonych w życie uchwałą Rady Miasta Częstochowy. Szczegóły znajdziecie w linku http://mzd.czest.pl/strefa-platnego-parkowania

W celu ułatwienia korzystania kierowcom z naszej strefy od 30 kwietnia (czwartek) wprowadzona zostaje możliwość zdalnego kupowania abonamentów postojowych. Realizacja zakupu bez konieczności wizyty w siedzibie MZDiT będzie możliwa dzięki przesłaniu mailem lub platformą ePUAP wypełnionego wniosku dotyczącego danego abonamentu (do pobrania z zakładki http://mzd.czest.pl/strefa-platnego-parkowania ) wraz z potwierdzeniem wykonania przelewu bankowego na kwotę adekwatną do wyboru. Wymienione dokumenty będą traktowane jako oświadczenia woli. Sprawne załatwienie tego procesu ułatwi postępowanie zgodne z instrukcją dostępną w tej samej zakładce naszej strony internetowej.  

Wciąż możliwe będzie wykonywanie zakupu tradycyjną metodą poprzez osobistą wizytę w wydziale parkowania MZDiT przy ul. Legionów 52. Siedziba MZDiT jedynie w tym zakresie zostanie udostępniona mieszkańcom z zachowaniem limitów przebywania i zasad bezpieczeństwa – także od 4 maja (poniedziałek). Prosimy jednak by przy osobistym odbiorze mieć ze sobą potwierdzenie przelewu. Punkt kasowy ze względów bezpieczeństwa bowiem pozostanie zamknięty. Okazanie się potwierdzeniem przelewu jest bardziej bezpieczne i pozwoli ograniczyć czas oczekiwania na realizację.  

Z uwagi na prostszą, bezgotówkową i zdalną formułę zalecamy jednak korzystanie z nowego, zdalnego rozwiązania. Jest to wskazane choćby ze względu na wciąż obowiązujące zalecenia o ograniczonym kontakcie społecznym.

Jednocześnie przypominamy, że bez jakichkolwiek, dodatkowych procedur osoby niepełnosprawne mogą dalej bezpłatnie parkować w miejscach oznakowanych i przeznaczonych dla nich w strefie (tzw. koperty) na podstawie wystawionej karty parkingowej osoby niepełnosprawnej wystawionej w widocznym miejscu za szybą.

 

 

 

 

Informacje o MZDiT

Przyjęcia interesantów

Utrudnienia w ruchu

Praca w MZDiT

Dokumenty do pobrania

Kontakt

Media społecznościowe

       

baner PLK na stronę MPK

Copyright MZDiT Częstochowa © 2023