Aktualności

Elektroniczna skrzynka podawcza MZDiT

Elektroniczna skrzynka podawcza

um-czestochowa

Urząd Miasta Częstochowy

bip

Biuletyn informacji publicznej

mpk

Rozkłady jazdy

Unia

Unia Europejska

Fundusze3

Fundusze Europejskie

piątek, 12 czerwiec 2020 07:33

Ruch na lokalnych budowach w mieście - nowe jezdnie, chodniki i oświetlenie

Ruch na terenach budowy dróg i chodników w Częstochowie nie zmniejsza się. Oprócz inwestycji strategicznych lub posiadających kilkumilionowy budżet (względnie zewnętrzne dofinansowanie), równolegle w ramach programu Lepsza Komunikacja w Częstochowie, MZDiT realizuje szereg zadań w ramach bieżącego utrzymania i inwestycji lokalnych. Mimo obiektywnych trudności związanych z reżimem sanitarnym i zagrożeniem epidemicznym, trwa lub skończyła się realizacja kilku zadań drogowych.

W ostatnich dniach finalizowane były m.in. prace przy wymianie nawierzchni jezdni, pętli autobusowej i zatok postojowych w ul. Kukuczki. Zadanie finansowane z budżetu miasta w ramach budżetu obywatelskiego kosztowało blisko 400 tys. zł. Komfort dojazdu autami prywatnymi i komunikacją miejską do licznie zamieszkałej części dzielnicy Północ dzięki temu znacznie się poprawił. Zadanie uzupełniło prace wykonane przy ul. Kukuczki przed rokiem. Jednocześnie nową nawierzchnię zyskała ulica: Polskiej Organizacji Wojskowej w centrum na odcinku od ul. Focha do ul. Kopernika, a naprawiony został także fragment ul. Bohaterów Katynia na Błesznie, który nie był objęty wcześniej realizowanymi zadaniami drogowymi.

W ramach budowy odwodnienia ul. Kucelińskiej ułożona została tam także nowa nawierzchnia jezdni, wybudowano chodnik i zjazdy. Finalizowane są prace przy przebudowie chodnika w ciągu ul. Śląskiej (przywrócony został przystanek autobusowy Kopernika). W trakcie przebudowy (lub w jej przededniu) pozostają zaś chodniki przy ul. Ludowej w Kiedrzynie i ul. Orlick – Ruckemana na Zawodziu.

Przygotowywana do realizacji w najbliższych tygodniach jest ponadto budowa oświetlenia na Skwerze im. Kaliny Jędrusik w dzielnicy Tysiąclecie. Do końca wakacji to jedno z ulubionych miejsc spotkań i wypoczynku mieszkańców tej części miasta zyska na atrakcyjności poprzez montaż 18 nowych lamp oświetleniowych z oprawami typu LED i okablowaniem.

O kolejnych szczegółach różnych odsłon realizacji programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie” będziemy informować na bieżąco.

 

 

 

Informacje o MZDiT

Przyjęcia interesantów

Utrudnienia w ruchu

Praca w MZDiT

Dokumenty do pobrania

Kontakt

Media społecznościowe

       

baner PLK na stronę MPK

Copyright MZDiT Częstochowa © 2022