Aktualności

Elektroniczna skrzynka podawcza MZDiT

Elektroniczna skrzynka podawcza

um-czestochowa

Urząd Miasta Częstochowy

bip

Biuletyn informacji publicznej

mpk

Rozkłady jazdy

Unia

Unia Europejska

Fundusze3

Fundusze Europejskie

wtorek, 26 styczeń 2021 11:23

Węzły przesiadkowe w Częstochowie gotowe – oddanie inwestycji i organizacja komunikacji miejskiej

W samo południe odbyła się w poniedziałek konferencja prasowa poświęcona organizacji węzłów przesiadkowych w Częstochowie, które będą służyć mieszkańcom miasta i regionu. Spotkanie odbyło się na terenie centrum przesiadkowego przy ul. Piłsudskiego, jednego z trzech wybudowanych. Na miejscu obecni byli m.in. prezydent miasta, Krzysztof Matyjaszczyk, wraz z zastępcą Piotrem Grzybowskim, przewodniczący częstochowskiej Rady Miasta, Zbigniew Niesmaczny oraz dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu w Częstochowie, Joanna Holi – Sosnowska. Inwestycja zrealizowana w trzech lokalizacjach, którą symbolicznie oddano do użytku w centrum miasta, kosztowała 69 mln zł.

- Kończymy jedną z najważniejszych inwestycji komunikacyjnych w ramach programu Lepsza Komunikacja w Częstochowie. Będzie to udogodnienie nie tylko dla mieszkańców naszego miasta, ale i całego regionu. Wiemy, że codziennie do Częstochowy z okolic przyjeżdża do szkoły, pracy i w innych celach około 40 tys. osób. Dzięki tej infrastrukturze jest duża szansa, że część z nich przesiądzie się lub w ogóle zrezygnuje z przyjazdu prywatnym środkiem transportu na rzecz publicznego transportu zbiorowego lub alternatywnego środka transportu  – podkreślił prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk.

Inwestycja odmieniła okolice trzech dworców kolejowych w mieście: Raków, Stradom i Główny (Częstochowa Osobowa). W sąsiedztwie tego ostatniego, w Śródmieściu, do niedawna panował nieład, a ulica Piłsudskiego, przyległa do centrum przesiadkowego, daleka była od stanu technicznego z lat swojej świetności, kiedy nazywała się jeszcze ul. Dojazd. Przewodniczący Rady Miasta, Zbigniew Niesmaczny wskazał na to, że zakończona budowa poprawi komfort życia także miejscowych.

- Przy ul. Piłsudskiego bądź w jej obrębie żyje mnóstwo naszych mieszkanek i mieszkańców, droga łączy się z główną arterią centrum – aleją Najświętszej Maryi Panny, do której charakterem nawiązuje teraz ul. Piłsudskiego. To bardzo ważne, żeby żyło się im komfortowo i bezpiecznie, z dobrą ulicą, chodnikiem, drogami rowerowymi i zielenią. To wszystko dzięki temu zadaniu zostało tutaj wybudowane. Po za tym to pierwsze miejsce, które widzą po wyjściu z dworca od ul. Piłsudskiego podróżni. Ważne, żeby przyciągało, jak teraz, a nie odpychało, jak wcześniej – powiedział Zbigniew Niesmaczny.

Od wtorku (26.01) z infrastruktury centrum przesiadkowego przy ul. Piłsudskiego zaczną korzystać pasażerowie publicznego transportu zbiorowego, w tym przede wszystkim częstochowskiego MPK.

Szczegóły w linku https://mzd.czest.pl/publiczny-transport-zbiorowy/aktualnosci-ptz/4777-zmiana-trasy-linii-nr-18-30-i-33-od-wtorku-26-stycznia-2021-r

pdfSzczegóły budowy i organizacja centrum przesiadkowych w Częstochowie

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i współpracę firmie realizującej budowę inwestycji, Przedsiębiorstwu Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego.

 

Informacje o MZDiT

Przyjęcia interesantów

Utrudnienia w ruchu

Praca w MZDiT

Dokumenty do pobrania

Kontakt

Media społecznościowe

       

baner PLK na stronę MPK

Copyright MZDiT Częstochowa © 2022