Aktualności

Elektroniczna skrzynka podawcza MZDiT

Elektroniczna skrzynka podawcza

um-czestochowa

Urząd Miasta Częstochowy

bip

Biuletyn informacji publicznej

mpk

Rozkłady jazdy

Unia

Unia Europejska

Fundusze3

Fundusze Europejskie

poniedziałek, 15 marzec 2021 14:57

Rozkręca się sezon na roboty drogowe, ekipy wykonawców wracają na budowy

Sezon budowlany nabiera tempa. Ekipy wykonawców przeprowadzające lokalne inwestycje na częstochowskich drogach pojawiły się już na większości placów budowy.  Część zadań jest kontynuowana od zeszłego roku, a w pozostałych lokalizacjach, po przekazaniu terenu, roboty dopiero się zaczynają. Prezydent miasta, Krzysztof Matyjaszczyk, wizytował w ostatnich dniach dwie tego typu budowy spośród kilkunastu podobnych, drogowych realizacji w ramach programu Lepsza Komunikacja w Częstochowie, wykonywanych wiosną na naszych ulicach.

Ulica Brzezińska w dzielnicy Błeszno przebudowywana jest na całej szerokości od skrzyżowania z ul. Bohaterów Katynia do ul. Załogi (termin zakończenia 31.05.2021 r. - koszt 750 tys. zł). Aktualnie trwają tam prace ziemne, regulacje zjazdów, przyłączy, budowa chodników, a następnie wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni.

Natomiast ulica Łukasińskiego na Rakowie przebudowywana jest na całej szerokości od skrzyżowania z łącznikiem z al. Pokoju do skrzyżowania z ul. Okrzei (termin oddania do użytku 30.04.2021 r. - koszt 785 tys. zł). Prace są tam zaawansowane w ponad 90 procentach, pozostały do zakończenia roboty brukarskie, przyłączeniowe i w obrębie zjazdów, konieczne do wykonania są też: kosmetyka zieleni i sprzątanie.

W następnych tygodniach podobne raporty zdamy z kolejnych placów budowy drogowych inwestycji w naszym mieście.

 

Informacje o MZDiT

Przyjęcia interesantów

Utrudnienia w ruchu

Praca w MZDiT

Dokumenty do pobrania

Kontakt

Media społecznościowe

       

baner PLK na stronę MPK

Copyright MZDiT Częstochowa © 2022