Aktualności

Elektroniczna skrzynka podawcza MZDiT

Elektroniczna skrzynka podawcza

bip

Biuletyn informacji publicznej

um-czestochowa

Urząd Miasta Częstochowy

mpk

Rozkłady jazdy

Unia

Unia Europejska

Fundusze3

Fundusze Europejskie

piątek, 19 marzec 2021 07:34

Częstochowskie dzielnice: Zawodzie i Mirów z kolejnymi inwestycjami drogowymi

Prezydent Miasta, Krzysztof Matyjaszczyk wizytował dwa kolejne place budowy drogowych inwestycji lokalnych realizowanych w ramach programu Lepsza Komunikacja w Częstochowie. Tym razem inwestycje zlokalizowane są w częstochowskich dzielnicach: Mirów i Zawodzie.

Ulica Mączna, to kolejna przebudowa na Mirowie, a jej koszt wynosi ponad 1,2 mln zł ze środków budżetu miasta. Droga przebudowywana jest od skrzyżowania z ul. Zawodziańską do posesji  nr 70, termin zakończenia prac to 31.05.2021r.

Gruntowna przebudowa ulica Złotej natomiast to długo oczekiwana inwestycja w dzielnicy Zawodzie. Plac budowy biegnie od skrzyżowania z ul. Legionów do skrzyżowania z ul. Mirowską. Zadanie za kwotę 8 mln 650 tys. zł realizowane jest z dofinansowaniem z Funduszu Dróg Samorządowych, a zakres prac obejmuje m.in.: gruntowną przebudowę konstrukcji drogi, wymianę nawierzchni jezdni, budowę obustronnych chodników, budowę odwodnienia, przebudowę sieci wodociągowej i instalację nowoczesnego oświetlenia ulicznego, a także: likwidację wylotu kanalizacji deszczowej do rzeki Kucelinki i instalację infrastruktury przystankowej. Roboty mają potrwać do końca czerwca 2022 roku. W obrębie realizowanych prac budowlanych w różnych częściach miasta należy spodziewać się utrudnień. Prosimy o ostrożność. Przepraszamy za niedogodności.

Informacje o MZDiT

Przyjęcia interesantów

Utrudnienia w ruchu

Praca w MZDiT

Dokumenty do pobrania

Kontakt

Media społecznościowe

       

baner PLK na stronę MPK

Copyright MZDiT Częstochowa © 2024