Aktualności

Elektroniczna skrzynka podawcza MZDiT

Elektroniczna skrzynka podawcza

um-czestochowa

Urząd Miasta Częstochowy

bip

Biuletyn informacji publicznej

mpk

Rozkłady jazdy

Unia

Unia Europejska

Fundusze3

Fundusze Europejskie

wtorek, 12 listopad 2013 14:27

Drogowcy nie przerwali budowy placu Daszyńskiego nawet w Święto Niepodległości! Brawa za determinacje i dotychczasowe efekty prac.

Plac Daszyńskiego tętnił życiem w dniu Święta Niepodległości. To jednak nie oficjalne obchody i salwy armatnie z okazji rocznicy odzyskania niepodległości, a dźwięk pracujących maszyn wypełniał przestrzeń placu. Drogowcy, którzy zobowiązali się zakończyć tę kluczową dla miasta inwestycje do końca listopada są zdeterminowani do wywiązania się z terminu bez uszczerbku na jakości wykonywanych prac. Stąd ich obecność na placu budowy 11 listopada.

Efekty ich działań już widać. Sprawdź na zdjęciach jak postępują prace drogowe na przebudowywanym placu Daszyńskiego w Częstochowie.

Inwestycja ma być dopełnieniem rewitalizacji Alei NMP. Modernizacja polega na wymianie nawierzchni jezdni na terenie Placu Daszyńskiego i odcinkach ulic: Mirowskiej, Krakowskiej i Warszawskiej, wykonaniu 30 dodatkowych miejsc parkingowych po południowej stronie Placu oraz budowie ronda na wysokości kościoła św. Zygmunta.

Miejski Zarząd Dróg i Transportu przypomina, że w związku z pracami w okresie od 04-17 listopada bm. Plac Daszyńskiego jest całkowicie zamknięty dla ruchu pojazdów. Objazdy odbywają się :

  • kierunek północ-południe: ul. Warszawska (jednokierunkowa na odcinku Krótkiej do ulicy Garibaldiego), Garibaldiego, Wilsona, Piłsudskiego, Katedralna, Krakowska
  • kierunek południe-północ: ul. Krakowska, Kanał Kohna, Nadrzeczna (jednokierunkowa na odcinku do ulicy Spadek), Warszawska.

 

Informacje o MZDiT

Przyjęcia interesantów

Utrudnienia w ruchu

Praca w MZDiT

Dokumenty do pobrania

Kontakt

Media społecznościowe

       

baner PLK na stronę MPK

Copyright MZDiT Częstochowa © 2022