Odszkodowania
piątek, 10 maj 2013 20:04

Wniosek o odszkodowanie

W przypadku występowania do zarządcy drogi z wnioskiem o odszkodowanie (roszczeniem) należy:

 1. Złożyć pisemnie do Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu w Częstochowie wniosek o odszkodowanie, który powinien zawierać:
  • dane osobowe i adres korespondencyjny poszkodowanego
  • opis zdarzenia (ulica, data. godzina, kierunek jazdy, przyczynę zdarzenia, uszkodzenia w pojeździe, czy była policja na miejscu zdarzenia i spisała protokół, inni świadkowie)
  • dane pojazdu (marka i model, numer rejestracyjny)
  • szkic miejsca zdarzenia (dokładny szkic sytuacyjny miejsca zdarzenia z dowiązaniem się do punktów stałych typu lampy uliczne, numery posesji, słupki drogowe. Szkic jest niezbędny do prowadzenia czynności wyjaśniających i ewentualnego wszczęcia procedury odszkodowawczej oraz wypłaty odszkodowania.
  • w przypadku pojazdów mechanicznych do wniosku należy dołączyć kserokopię (lub skan w przypadku e-mail'a) dowodu rejestracyjnego pojazdu (obie strony) oraz notatkę policyjną będącą podstawą do ubiegania się o odszkodowanie (MZDiT nie jest uprawniony do otrzymania z Policji takiego dokumentu).
 2. Wniosek wraz z załącznikami złożyć można:
  • w Kancelarii MZDiT w Częstochowie
  • listownie na adres: Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie, ul. Legionów 52, 42-202 Częstochowa
  • pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 3. Po oględzinach biegłego sądowego rzeczoznawcy samochodowego, osoba ubiegająca się o odszkodowanie we własnym zakresie kontaktuje się z MZDiT w celu zakończenia procedury poszkodowej (podpisania ewentualnej ugody pozasądowej).
 4. Wypłata odszkodowania zgodnie z podpisaną ugodą, następuje w przeciągu 14 dni roboczych od podpisania w/w dokumentu przez dyrekcję MZDiT w Częstochowie.

 Więcej informacji pod numerem 34 366 43 37 wew. 133

ZAŁĄCZNIKI:

 docxZGŁOSZENIE SZKODY DO MZDIT

Informacje o MZDiT

Przyjęcia interesantów

Utrudnienia w ruchu

Praca w MZDiT

Dokumenty do pobrania

Kontakt

Media społecznościowe

       

Copyright MZDiT Częstochowa © 2024