Koncepcja rozbudowy DK-46 oraz przebudowa DK-43
poniedziałek, 09 marzec 2015 14:47

Koncepcja rozbudowy DK-46 – ulicy Głównej i ulicy Przejazdowej w Częstochowie oraz przebudowa DK-43 od granicy miasta do ul. Pułaskiego

Koncepcja rozbudowy DK-46 – ulicy Głównej i ulicy Przejazdowej w Częstochowie oraz przebudowa DK-43 od granicy miasta do ul. Pułaskiego (ul. Św. Rocha, ul. Okulickiego, ul. Św. Krzysztofa, Św. Jadwigi wraz z budową obejścia ul. Św. Barbary do ul. Pułaskiego).

Celem niniejszego opracowania jest polepszenie warunków komunikacyjnych oraz bezpieczeństwa na drogach krajowych DK-43 i DK-46 w Częstochowie poprzez zwiększenie przepustowości i zmniejszenie liczby punktów kolizji na przebudowanych skrzyżowaniach w/w dróg, a co za tym idzie polepszenie płynności ruchu kołowego. Koncepcja opracowana została w dwóch wariantach. W każdym z wariantów zaprojektowane zostały drogi rowerowe, ciągi piesze, miejsca do ważenia pojazdów, zatoki autobusowe, oświetlenie uliczne, miejska kanalizacja teletechniczna, kanalizacja deszczowa oraz przebudowa nawierzchni jezdni.

Zasadniczym elementem różniącym oba warianty jest odcinek drogi krajowej DK-46 (ulica Główna i ulica Przejazdowa).

Na tym odcinku wariant I zakłada wybudowanie głównej drogi o szerokości 7,0m (jedna jezdnia po jednym pasie ruchu w obu kierunkach) oraz dodatkowej jezdni szerokości 5,5m do obsługi przyległej zabudowy mieszkaniowej. Obie te jezdnie zostały rozdzielone pasem zieleni szerokości 2,0m.

Natomiast w wariancie II zaprojektowana została tylko jedna jezdnia o trzech pasach ruchu. Pas środkowy ma służyć do lewoskrętu do przyległych nieruchomości.

Pozostałymi elementami różniącymi oba warianty są rozwiązania przebudowy skrzyżowań, które zostały zaprojektowane jako skrzyżowania typu rondo, bądź też skrzyżowania skanalizowane z sygnalizacją świetlną.

Po zapoznaniu się z przedstawioną koncepcją uwagi można kierować do MZDiT w Częstochowie listownie, osobiście lub mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

ZAŁĄCZNIKI:

zipKONCEPCJA

Informacje o MZDiT

Przyjęcia interesantów

Utrudnienia w ruchu

Praca w MZDiT

Dokumenty do pobrania

Kontakt

Media społecznościowe

       

Copyright MZDiT Częstochowa © 2024