Aktualności
wtorek, 10 listopad 2020 15:31

Od 16 listopada wakacyjne rozkłady jazdy do odwołania

W związku z decyzją Rządu RP o zamknięciu szkół i wprowadzeniu kolejnych ograniczeń, od 16 listopada (poniedziałek) komunikacja miejska w Częstochowie będzie do odwołania kursować wg rozkładów wakacyjnych.

Modyfikacja rozkładu wprowadzana przez częstochowski MZDiT wynika przede wszystkim ze zmiany struktury grup pasażerów podróżujących środkami MPK - po ponownym wprowadzeniu przez Rząd RP zdalnego nauczania dla wszystkich uczniów. Z komunikacji miejskiej, podobnie jak w wakacje, w znikomym stopniu korzystają aktualnie dzieci i młodzież, a w większym - dojeżdżający do pracy dorośli mieszkańcy. Zapewnienie płynności w dowozie do pracy częstochowianek i częstochowian jest więc obecnie priorytetem. Czasowa zmiana rozkładów jazdy na wakacyjne podyktowana jest także sytuacją kadrową wśród kierowców MPK, która wynika z efektów wymienionych wcześniej, rządowych restrykcji i zagrożenia epidemicznego (np. liczne kwarantanny).

Przypominamy, że w środkach publicznego transportu zbiorowego obowiązuje w całej Polsce limit napełnienia do maksymalnie 30% nominalnej pojemności pojazdu.  Pamiętajmy też, że ze względów bezpieczeństwa kierowca i jego zmiennik przebywają w strefie wydzielonej, a wszyscy pasażerowie mają obowiązek podróżowania w maskach zasłaniających górne drogi oddechowe. O każdej kolejnej zmianie dotyczącej organizacji komunikacji miejskiej w Częstochowie w obliczu pandemii Covid-19 będziemy informować na bieżąco.

Informacje o MZDiT

Przyjęcia interesantów

Utrudnienia w ruchu

Praca w MZDiT

Dokumenty do pobrania

Kontakt

Media społecznościowe

       

Copyright MZDiT Częstochowa © 2022