Aktualności

Elektroniczna skrzynka podawcza MZDiT

Elektroniczna skrzynka podawcza

um-czestochowa

Urząd Miasta Częstochowy

bip

Biuletyn informacji publicznej

mpk

Rozkłady jazdy

Unia

Unia Europejska

Fundusze3

Fundusze Europejskie

piątek, 12 lipiec 2013 11:36

Symboliczna łopata przekazana. Prace przy "węźle" na DK-1 ruszyły pełną parą!

Prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk przekazał na ręce prezesa firmy Bilfinger Infrastructure, wykonawcy budowy "węzła" przy DK-1, symboliczną, pierwszą łopatę. Wydarzenie to oficjalnie zainaugurowało prace przy realizacji największej od lat inwestycji drogowej w Częstochowie pod nazwą „Przebudowa DK-1 w Częstochowie, budowa wiaduktu na skrzyżowaniu z DK-46; połączenie z ul. Srebrną”.

- Natężenie ruchu w tym miejscu i strategiczne położenie tego skrzyżowania sprawia, że jest to inwestycja kluczowa nie tylko dla mieszkańców Częstochowy, ale także dla tysięcy kierowców przemieszczających się z kierunków południowych i północnych Polski - powiedział podczas spotkania Krzysztof Matyjaszczyk, Prezydent Częstochowy i dodał. - Ogromnie się cieszę, że możemy rozpocząć prace. Wykonawcy życzymy wszystkiego dobrego, a kierowców z góry pragnę przeprosić za utrudnienia, które siłą rzeczy będą się pojawiać. Zrobimy wszystko co w naszej mocy by były jak najmniejsze.

 

Piotr Kledzik, prezes Bilfingfer Infrastructure zwracając się do zebranych na spotkaniu przy placu budowy nawiązał także do skali inwestycji i ewentualnych utrudnień. - Przez ostatni rok pracowaliśmy w firmie nad koncepcją zmiany organizacji ruchu w tymi miejscu w trakcie prac tak, by zmiany - utrudnienia nie były dla kierowców bardzo uciążliwe. Musimy mieć jednak świadomość, że nie da się zrealizować tak dużej inwestycji bez jakichkolwiek utrudnień i kolizji - powiedział.

Informacje na temat utrudnień związanych z pierwszym etapem prac dostępne są tutaj.

 

Przypomnijmy.

Budowa bezkolizyjnego skrzyżowania, której wartość wyniesie 82 979 643,87 PLN (dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej to 63 964 791,81 PLN) wpłynie na zwiększenie dostępności komunikacyjnej Polski i połączeń międzyregionalnych w ramach sieci TEN-T poprzez rozwój sieci drogowej, poprawi wskaźnik bezpieczeństwa w transporcie i połączeń międzyregionalnych oraz skróci czas przejazdu w ruchu tranzytowym - w połączeniach między dużymi miastami kraju.

Jest to więc inwestycja kluczowa nie tylko w skali miasta Częstochowy i Polski, ale istotna dla całej Unii Europejskiej, bo realizowana na szlaku drogowym prowadzącym do innych krajów Wspólnoty. Lista korzyści jest zatem długa. Wyzwań przed Częstochową i wykonawcą inwestycji pod nazwą "Przebudowa DK-1 w Częstochowie, budowa wiaduktu na skrzyżowaniu z DK-46; połączenie z ul. Srebrną" jest równie wiele.

Więcej szczegółów na temat inwestycji "Przebudowa DK-1 w Częstochowie, budowa wiaduktu na skrzyżowaniu z DK-46; połączenie z ul. Srebrną" tutaj.

Informacje o MZDiT

Przyjęcia interesantów

Utrudnienia w ruchu

Praca w MZDiT

Dokumenty do pobrania

Kontakt

Media społecznościowe

       

baner PLK na stronę MPK

Copyright MZDiT Częstochowa © 2022