Aktualności

Elektroniczna skrzynka podawcza MZDiT

Elektroniczna skrzynka podawcza

um-czestochowa

Urząd Miasta Częstochowy

bip

Biuletyn informacji publicznej

mpk

Rozkłady jazdy

Unia

Unia Europejska

Fundusze3

Fundusze Europejskie

poniedziałek, 15 lipiec 2013 17:30

Komunikat Dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu w Częstochowie w związku z zamknięciem ul. Kilińskiego na odcinku między ul. Racławicką a al. Jana Pawła II.

Pragnę serdecznie przeprosić wszystkich kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej w Częstochowie za utrudnienia wynikające z zamknięcia ul. Kilińskiego na odcinku między ul. Racławicką a al. Jana Pawła II i brak informacji na temat zmian w organizacji ruchu w tym miejscu na stronie mzd.czest.pl.

Wcześniejsze niż planowane zamknięcie ul. Kilińskiego między ul. Racławicką a Aleją Jana Pawła II wynikało z przyspieszenia prac przez drogowców w końcu zeszłego tygodnia i w miniony weekend. Przez to też dopiero dziś (poniedziałek 15.07.2013r.) po konsultacjach z wykonawcą i Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym w Częstochowie możemy poinformować oficjalnie o zmianach w organizacji ruchu oraz korektach na trasach autobusów komunikacji miejskiej. Za chwilową zwłokę w przekazie informacji oraz utrudnienia związane z realizacją tej inwestycji w ostatnich dniach jeszcze raz przepraszam wszystkich częstochowskich kierowców i użytkowników ruchu drogowego przejeżdżających przez Częstochowę.

Jednocześnie informuję, że wykonawca inwestycji został zobowiązany do przywrócenia we wtorek (16.07.2013r.) w godz. między 12 a 14 jednego pasa ruchu na ul. Kilińskiego między ul. Racławicką a al. Jana Pawła II. Kierowcy będą mogli poruszać się po jednym pasie do momentu wykonania prac związanych z położeniem warstwy ścieralnej na tym odcinku, które zaplanowano na najbliższą sobotę (20.07.2013r.). Powyższe rozwiązanie powinno częściowo upłynnić ruch drogowy na wspomnianym odcinku w tym tygodniu. Miejski Zarząd Dróg i Transportu wraz z wykonawcą dołożą wszelkich starań by utrudnienia pojawiające się w tym miejscu były jak najmniejsze.

Osobny komunikat dotyczący prac drogowych wykonywanych na ul. Dąbrowskiego od Al. Jana Pawła II do ul. Racławickiej zostanie wystosowany we wtorek (16.07.2013r.) w godzinach dopołudniowych.

Informacje na temat zmiany tras autobusów komunikacji miejskiej w związku wymienionymi inwestycjami znajdziecie Państwo tutaj

 

Mariusz Sikora, Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu w Częstochowie.

Informacje o MZDiT

Przyjęcia interesantów

Utrudnienia w ruchu

Praca w MZDiT

Dokumenty do pobrania

Kontakt

Media społecznościowe

       

baner PLK na stronę MPK

Copyright MZDiT Częstochowa © 2022