Wydrukuj tę stronę
środa, 24 czerwiec 2020 15:09

Nowe, autobusowe linie specjalne w odpowiedzi na potrzeby mieszkańców

W odpowiedzi na zapotrzebowanie zgłaszane przez mieszkańców uruchomione zostaną w najbliższych dniach dwie specjalne linie autobusowe MPK. Szczegóły poniżej:

  • Linia nr 95 - wobec licznych próśb i zgłoszeń ze strony mieszkańców, 1 lipca 2020 r. MZDiT uruchomi do odwołania, dodatkową, zastępczą linię autobusową nr 95. Zapewni skomunikowanie mieszkańców ulic Makuszyńskiego, św. Brata Alberta, Jemiołowej oraz ulic poprzecznych w tej części miasta, gdzie trwa ważna inwestycja drogowa, która generuje utrudnienia. Linia nr 95 będzie kursować z pętli WYCZERPY OSIEDLE przy ul. Kontkiewicza przez ulice: Norwida, Warszawską, Rząsawską i Makuszyńskiego, do przystanków końcowych zlokalizowanych przy skrzyżowaniu ul. Makuszyńskiego i św. Brata Alberta. Od poniedziałku do soboty autobusy linii 95 będą kursować z częstotliwością co godzinę, natomiast w niedziele i święta kursy nie będą wykonywane. Szczegóły będą dostępne na stronie www.mzd.czest.pl w zakładce Publiczny Transport Zbiorowy.
  • Linia nr 90 - w niedzielę 28.06.2020 r. zostanie uruchomiona dodatkowa linia autobusowa nr 90 w relacji PLAC BIEGAŃSKIEGO – HALA CZĘSTOCHOWA, która poprawi możliwość dojazdu na mecz Speedway Ekstraligi: Eltrox Włókniarz Częstochowa vs Betard Sparta Wrocław. Autobus linii nr 90 odjedzie z przystanku PLAC BIEGAŃSKIEGO przy cukierni w godzinach 18:05 i 18:40, a następnie zatrzyma się na przystankach:

- II ALEJA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

- I ALEJA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

- STARY RYNEK (przeniesiony za skrzyżowanie z Nadrzeczną)

Planowane godziny odjazdu spod stadionu (przystanek na ulicy Żużlowej pomiędzy ul. Marysią a parkiem maszyn) – 21:00 oraz 21:30, mogą ulec zmianie w zależności od faktycznej pory zakończenia meczu żużlowego. Na kursie powrotnym obowiązują przystanki na Placu Daszyńskiego, w I i II Alei Najświętszej Maryi Panny i na Placu Biegańskiego. Przypominamy, że dojazd na stadion żużlowy zapewniają także autobusy linii 11, 13, 21, 27, 28, 31, 35 i 36. W dniu meczu część kursów tych linii będzie obsługiwana autobusami przegubowymi.

 

pdf Schemat linii 95