Aktualności

Elektroniczna skrzynka podawcza MZDiT

Elektroniczna skrzynka podawcza

um-czestochowa

Urząd Miasta Częstochowy

bip

Biuletyn informacji publicznej

mpk

Rozkłady jazdy

Unia

Unia Europejska

Fundusze3

Fundusze Europejskie

czwartek, 22 październik 2020 15:18

Ulica Złota na Zawodziu będzie przebudowana!

W efekcie działań podjętych przez władze miasta przy jednoczesnym zaangażowaniu części częstochowskich parlamentarzystów, miejskich radnych i wsparciu samych mieszkańców uzyskano zapewnienie od służb Wojewody Śląskiego o przyznaniu dotacji na przebudowę ul. Złotej w Częstochowie. Dzięki temu kolejna kluczowa dla dzielnicy Zawodzie inwestycja drogowa w ramach programu Lepsza Komunikacja w Częstochowie zostanie zrealizowana! Dotacja w ramach Funduszu Dróg Samorządowych wyniesie ponad 2,9 mln zł. Koszt całości prac szacowany jest na 13,3 mln zł

Przypomnijmy, że w budżecie miasta przed kilkoma miesiącami zostały zabezpieczone środki na wkład własny na realizację tego zadania. Miasto oczekiwało jednocześnie wsparcia ze strony Funduszu Dróg Samorządowych składając wniosek o dotację w kwocie ponad 5,1 mln zł. W pierwszym zestawieniu wniosek znalazł się na liście rezerwowej, a los realizacji zadania był niepewny. Wówczas starania prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka o zakwalifikowanie inwestycji do dofinansowania wsparli także m.in.: miejscy radni na czele z Krystyną Stefańską czy senator RP z Częstochowy, Wojciech Konieczny. Pisma, petycje i wspólne stanowiska poparte były dodatkowo setkami podpisów samych mieszkańców, którzy oczekują przebudowy ul. Złotej od dłuższego czasu.
 

- Cieszę się, że wspólnie udało się uzyskać wsparcie dla tego zadania. Każda pomoc odciążająca miejski budżet w tych trudnych czasach jest bardzo ważna. Co prawda kwota nie jest równa tej, o którą aplikowaliśmy pierwotnie, ale wierzymy, że ostatecznie okaże się to istotne i znaczące wsparcie, za które - w imieniu mieszkańców - już teraz dziękuję – podkreśla prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk. 

Niewykluczone, że w przypadku pojawienia się dodatkowych środków w budżecie Funduszu Dróg Samorządowych dotacja jeszcze wzrośnie. Do podpisania umowy o dofinansowanie potrzebne jest jednak rozstrzygnięcie przetargu jeszcze w tym roku. Częstochowski MZDiT niezwłocznie rozpocznie procedury wynikające z prawa zamówień publicznych. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie potrzebne formalności zostaną wypełnione na przełomie roku, a prace rozpoczną się wraz z początkiem nowego sezonu budowlanego w 2021 roku. Planowany zakres prac obejmuje m.in.: gruntowną przebudowę konstrukcji drogi, wymianę nawierzchni jezdni, budowę obustronnych chodników, budowę odwodnienia, przebudowę sieci wodociągowej i instalację nowoczesnego oświetlenia ulicznego. Wszystko to na odcinku ul. Złotej od okolicy skrzyżowania z ul. Legionów do ul. Mirowskiej. Zakończenie robót przewidywane jest na połowę 2022 roku.

 

 

Informacje o MZDiT

Przyjęcia interesantów

Utrudnienia w ruchu

Praca w MZDiT

Dokumenty do pobrania

Kontakt

Media społecznościowe

       

baner PLK na stronę MPK

Copyright MZDiT Częstochowa © 2022