Wydrukuj tę stronę
czwartek, 03 styczeń 2019 14:06

Kolejne etapy prac przy budowie węzłów przesiadkowych – uwaga na utrudnienia!

W związku z realizacją zadania „Budowa węzłów przesiadkowych na terenie miasta Częstochowy” od dnia 07.01.2019 r. godz. 7.00 wprowadzone zostaną kolejne etapy czasowej organizacji ruchu.

STRADOM

  • Na ulicy Pułaskiego zostanie zamknięta dla ruchu południowa jezdnia na odcinku od zjazdu na teren bazy PKS do zjazdu na teren zakładów Stradom (kierunek „Śródmieście”). Ruch zostanie przełożony na jezdnię północną, gdzie odbywać się będzie w obu kierunkach.
  • Obsługa zjazdów z jezdni północnej ul. Pułaskiego zlokalizowanych na ww. odcinku będzie możliwa wyłącznie na prawe skręty. Dojazd do dworca kolejowego PKP Stradom będzie realizowany poprzez istniejący zjazd z jezdni południowej – tylko na prawe skręty.
  • Zatem dla kierunku od strony ronda Mickiewicza trzeba będzie dojechać do skrzyżowania z ul. Goszczyńskiego i zawrócić. W rejonie przejścia dla pieszych przy dworcu na jezdni północnej zlokalizowany zostanie tymczasowy przystanek komunikacji autobusowej w kierunku ronda Mickiewicza.

 

RAKÓW

  • Rozpoczną się także prace budowlane przy dworcu PKP Raków, na terenie odcinka ulicy Rejtana od Al. Pokoju do ul. Dębowej.
  • Rejon robót zostanie wyłączony z ruchu kołowego, dla autobusów komunikacji zbiorowej wyznaczony zostanie objazd ulicami Dębowa – Reja – Żeromskiego. Na ulicy Dębowej za skrzyżowaniem z ul. Rejtana zostanie wyznaczony tymczasowy przystanek autobusowy.
  • W celu umożliwienia przejazdu autobusów na ulicy Reja na odcinku od ul. Dębowej do ul. Żeromskiego wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy.
  • Na odcinkach ww. ulic przewidywanych do tymczasowego ruchu autobusów zastosowany zostanie również zakaz postoju - na ul. Reja po północnej stronie jezdni oraz na ul. Żeromskiego po zachodniej stronie jezdni.
  • Wykonawca jest zobowiązany do zapewniania dojścia do budynków przy ul. Rejtana, zabezpieczając ruch pieszych (wygrodzenia zaporami drogowymi, ewentualnie kładki dla pieszych).

 Prosimy wszystkich uczestników ruchu drogowego o wzmożoną ostrożność w rejonach placów budowy. Wszelkie zmiany będą przekazywane w odrębnych komunikatach. Za utrudnienia przepraszamy.