Utrudnienia w ruchu
poniedziałek, 15 lipiec 2019 12:36

Przebudowa torowiska tramwajowego od wtorku 2019-07-16, godz. 8.30

Od wtorku 16.lipca Konsorcjum NDI, które prowadzi remont torowiska tramwajowego, przywraca do ruchu jezdnię (łącznicę) po wschodniej stronie Estakady na skrzyż. al.WP z al.Pokoju, umożliwiającą przejazd samochodów przez torowisko tramwajowe. Równocześnie przywraca się działanie przystanków autobusowych w tym miejscu. Uwaga: nadal będzie działał przystanek autobusów za tramwaj na wlocie al. Pokoju przed skrzyż. z al.Wojska Polskiego.

Jezdnia al. Niepodległości, przed zajezdnią MPK pozostanie zamknięta dla ruchu kołowego, na całej szerokości, przez cały lipiec i początek sierpnia.      

Trasy objazdu zamkniętej dla ruchu kołowego alei Niepodległości Pokazuje w uproszczeniu dołączona do Informacji Mapka.  

Kolor zielony, wskazuje trasy (w obu kierunkach) dla jadących z Wrzosowiska i Brzezin, a kolor czerwony wskazuje trasę (w jednym kierunku) dla jadących ze Śródmieścia na południe miasta.

W przebudowie są obecnie: aleja Pokoju i al.Niepodległości, a ponadto trwają budowy Centrów Przesiadkowych przy dworcach kolejowych: Głównym, Stradom i Raków. Tam też są przebudowywane ulice w pobliżu dworców.         

Czasowe zmiany w organizacji ruchu powodują utrudnienia w ruchu i kolejki pojazdów  w części miasta, zwłaszcza  na ulicy Równoległej i nadal w rejonie Estakady.

Zmienione trasy autobusów komunikacji publicznej, opisuje dokładnie odrębna Informacja, umieszczona na stronie internetowej MZDiT.

Prosimy użytkowników dróg i pasażerów komunikacji publicznej o wyrozumiałość  i przepraszamy  za przejściowe  utrudnienia  w ruchu.
 Po obecnym etapie przebudowy torowiska tramwajowego, nastąpi częściowe przywrócenie przejezdności jezdni alei Niepodległości oraz  remont  torowiska tramwajowego  po zachodniej stronie Estakady.

ZAŁĄCZNIKI:

pdfMAPKA ORGANIZACJI RUCHU

 

 

 

Informacje o MZDiT

Przyjęcia interesantów

Utrudnienia w ruchu

Praca w MZDiT

Dokumenty do pobrania

Kontakt

Media społecznościowe

       

Copyright MZDiT Częstochowa © 2022