Utrudnienia w ruchu
poniedziałek, 29 lipiec 2019 11:18

Przebudowa torowiska tramwajowego od poranka w środę 2019-07-31

Od środowego poranka 31 lipca Konsorcjum NDI, które prowadzi remont torowiska tramwajowego, zamknie dla ruchu jezdnię (łącznicę) po zachodniej stronie Estakady na skrzyż. al.WP z al.Pokoju, umożliwiającą przejazd samochodów przez torowisko tramwajowe. Uwaga: Jezdnia al.Niepodległości, przed zajezdnią MPK pozostanie zamknięta dla ruchu kołowego, na całej szerokości, jeszcze przez tydzień. Nadal będzie działał przystanek autobusów za tramwaj na wlocie al.Pokoju przed skrzyż. z al.Wojska Polskiego.

Trasy Objazdu dla tej fazy robót pokazuje w uproszczeniu dołączona do Informacji Mapka.

Kolor zielony, wskazuje trasy (w obu kierunkach) dla jadących do i z Wrzosowiska i Brzezin, a kolor czerwony wskazuje trasę (w jednym kierunku) dla jadących ze Śródmieścia na południe miasta.

W przebudowie są obecnie: aleja Pokoju i al.Niepodległości, a ponadto trwają budowy Centrów Przesiadkowych przy dworcach kolejowych: Głównym, Stradom i Raków. Tam też są przebudowywane ulice w pobliżu dworców.

Czasowe zmiany w organizacji ruchu powodują utrudnienia w ruchu i kolejki pojazdów w części miasta, zwłaszcza na ulicy Równoległej i nadal w rejonie Estakady.

Zmienione trasy autobusów komunikacji publicznej, opisuje dokładnie odrębna Informacja, umieszczona na stronie internetowej MZDiT.

Prosimy użytkowników dróg i pasażerów komunikacji publicznej o wyrozumiałość i przepraszamy za przejściowe utrudnienia w ruchu.

( Po obecnym etapie przebudowy torowiska tramwajowego, nastąpi częściowe przywrócenie przejezdności jezdni alei Niepodległości. )

ZAŁĄCZNIKI:

pdfMAPKA ORGANIZACJI RUCHU 

 

 

Informacje o MZDiT

Przyjęcia interesantów

Utrudnienia w ruchu

Praca w MZDiT

Dokumenty do pobrania

Kontakt

Media społecznościowe

       

Copyright MZDiT Częstochowa © 2022